قزاقستان

درباره

کشور قزاقستان

قزاقستان، کشوری واقع در آسیای میانه می باشد. این کشور بعد از فروپاشی شوروی، نهمین کشور بزرگ جهان محسوب می شود. همچنین گفتنی است، نام قزاقستان در کتاب رکورهای گینس به عنوان بزرگترین کشور محصور در خشکی جهان به ثبت رسیده است. به دلیل ناشناخته بودن این کشور و همچنین کمبود امکانات توریستی، گزدشگری در قزاقستان پدیده ای نادر به شمار می رود.

قزاقستان
قزاقستان

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور قزاقستان

نام انگلیسی

Kazakhstan

پایتخت

نور سلطان

نوع حکومت

جمهوری

قاره

آسیا

زبان رسمی

قزاق

زبان‌های رایج

روسی

جمعیت

حدود ۱۹ میلیون و ۶۸۳ هزار نفر در سال ۲۰۲۳

واحد پولی

تنگه قزاقستان ۰.۰۰۲ دلار آمریکا

منطقه زمانی

UTC+5/+6

پیش‌شماره کشور

007

قزاقستان

معنی و مفهوم پرچم کشور قزاقستان

پرچم کشور قزاقستان شامل دو رنگ آبی ( به نشانه اتحاد و همچنین آسمان بی پایان این کشور ) و طلایی ( به نشانه حکومت اردوی زرین و فرهنگ قزاقستان ) می باشد. همچنین مفهوم این پرچم ملی و غیر نظامی می باشد.

قزاقستان

موقعیت جغرافیایی کشور قزاقستان

کشور قزاقستان به ترتیب از شمال با روسیه، از شرق با چین، از جنوب شرقی با قزیقستان، از جنوب با ازبکستان و از جنوب غربی با ترکمنستان همسابه است. همچنین بخشی از سواحل شمال شرقی دریای خزر نیز در این کشور قرار دارد. در قزاقستان چندین دریاچه نمک وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به دریاچه آرال اشاره کرد. در حال حاضر به دلیل بهره برداری بیش از حد از رودهای منتهی به آن، درحال خشک شدن می باشد. بیشتر مساحت قزاقستان توسط کویرها و استپ ها پوشیده شده است. دشت قزاق با مسافت 8.4500 کیلومتر مربع بزرگتری منطقه استپی جهان می باشد. قزاقستان همچنین دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم می باشد.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

قزاقستان

مناطق گردشگری کشور قزاقستان

  • آلماتی

از جاذبه های قزاقستان می توان به آلماتی به عنوان شهری دارای جاذبه های تاریخی و طبیعی اشاره کرد. از زیباترین جاذبه های آلماتی، دریاچه آلماتی است. آلماتی همچنین دارای بناهای تاریخی زیبایی همچون موزه دولتی و کلیساهای نیکولاس و زنکوف نیز می باشد که به جذابیت این شهر افزوده است.

  • دریاچه کیندی

این دریاچه شگفت انگیز در 129 کیلومتری شهر آلماتی واقع شده است. در نتیجه زلزله سال 1911 و ایجاد یک سد طبیعی از سنگ های کوهستان با گذشت زمان دریاچه ای از بارش باران ایجاد شد. جنگل زیر آب فرورفت و چشم اندازی رویایی به این منطقه بخشید.

  • شهر طراز

از دیگر جاذبه های گردشگری آلماتی، می توان به شهر تاریخی طراز با 2000 سال قدمت اشاره کرد. این شهر می تواند برای علاقه مندان به تاریخ و تمدن جذابیتی خاص فراهم آورد.

نقشه قزاقستان
زیر بنای اقتصادی کشور قزاقستان

قزاقستان دارای اقتصادی مبتنی بر کشاورزی است و نقریبا نیمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغول هستند. قزاقستان همچنین از نظر منابع زیر زمینی همچون اورانیوم،کروم، آهن و طلا در لیست 10 کشور اول دنیا قرار می گیرد. کشورهای روسیه، چین و آلمان زقبای تجاری قزاقستان محسوب می شوند.

مردم قزاقستان

براساس آمار ارائه شده، جمعیت قزاقستان 18 ملیون نفر می باشد. تراکم جمعیت در این کشور معادل 6 نفر در هر کیلومتر مربع می باشد. همچنین امید به زندگی در زنان 72.84 و در مردان 61.9 سال است. رشد طبیعی جمعیت در سال 2017 میلادی، در مقایسه با سال قبل 6.1 درصد کاهش داشته است.

قزاقستان کشوری چند قومیتی است. براساس آمار ترکیب نژادی در این کشور به شرح زیر است:
قزاق ها : 63 درصد
روس ها : 23.7 درصد
ازبک ها،اوکراینی ها و غیره : سایر

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای قزاقستان به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به قزاقستان را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور قزاقستان

خانهدرباره ماتماس ما