هندوستان

درباره

کشور هند

هند کشوری واقع در قاره آسیا و دارای فرهنگ و تمدنی غنی است که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد برمی گردد. هند همچنین به علت تنوع بالای قومی و نژادی به کشور 72 ملت نیز مشهور است. علاوه بر طبیعت سرسبز و سواحل زیبای هند، وجود مکان های تاریخی و معابد مذهبی نیز برای گردشگران جالب توجه است.

هند
هندوستان

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور هند

نام انگلیسی

India

پایتخت

دهلی نو

نوع حکومت

فدرالی- پارلمانی

قاره

آسیا

زبان رسمی

اردو

زبان‌های رایج

هندی و انگلیسی

جمعیت

1.339 بیلیون در سال 2018

واحد پولی

روپیه، هر روپیه هند = 0.014 دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+5:30) . UTC+05:30

پیش‌شماره کشور

0091

هند

معنی و مفهوم پرچم کشور هند

رچم هند دارای سه نوار افقی به رنگ های نارنجی (نماد شجاعت)، سفید (نماد آرامش) و سبز (نماد ایمان) است. در مرکز پرچم همچنین، نمادی از آشوکا چاکرا با 24 دنده به نشانه حرکت و رشد وجود دارد. هر یک از این پره ها در آیین هندو نماد خاصی همچون: عشق، شجاعت، صبر و …دارند.

هند

نقشه کشور هند

خش بزرگی از جنوب قاره آسیا و شبه قاره هند توسط کشور هند اشغال شده است. هند از نظر وسعت، هفتمین کشور در جهان محسوب می شود. این کشور همچنین از شمال با چین، بوتان،نپال و تیب، از شمال غرب با پاکستان، از شمال شرق با برمه و بنگلادش هم مرز است. همچنین از غرب با دریای عمان و خلیج فارس، از شرق با خلیج بنگال و از جنوب با اقیانوس هند مرز آبی دارد.

جغرافیای کشور هند دارای تنوع بالایی از بیابان تا کوهستان و فلات می باشد. رشته کوه هیمالیا نیز در شمال این کشور واقع شده است.

هند

شهرهای مهم کشور هند

پارت ویزا

مشاوره رایگان

هند

جاذبه های گردشگری کشور هند

تاج محل

این عمارت بی تردید شناخته شده ترین، جاذبه هندوستان است. این بنا به نشانه عشق شاه جهان به همسر محبوبش و به نام او بنا شده است. ساخت این بنا 22 سال زمان برده است.

جایز المر، شهر طلایی

این شهر مربوط به قلعه طلایی، داراری معماری قدیمی و با شکوهی است. نام طلایی برگرفته از سنگ ماسه زرد رنگی است که در ساخت بناهای آن به کار رفته است.

کاخ میسور

شهر میسور دارای معماری زیبا، همراه با باغ های انبوه است. جاذبه اصلی این شهر را می توان قصر با عظمت میسور دانست. زیبایی این کاخ، زمانی که با بیش از 90000 چراغ نورپردازی می شود، چند برابر خواهد شد.

اقتصاد هندوستان
 • گرچه بیشتر مردم با شنیدن نام هند، مفهیمی همچون فقر و تنگدستی در ذهنشان تداعی می شود، اما جالب است بدانید براساس آخرین آمار بانک جهانی، هند به ششمین اقتصاد بزرگ جهانی در دنیا تبدیل شده است. تولید ناخالص داخلی این کشور معادل 597 تریلیون دلار است. که این عدد برای فرانسه معادل 2.582 تریلیون دلار می باشد. برآورد شده است طی دو سال آینده نرخ رشد اقتصاد هند به 7.3 درصد نیز برسد و این کشور به سریعترین نرخ رشد اقتصاد در جهان برسد.
  همچنین گفتنی است هند بعد از چین دارای رتبه دوم از لحاظ تولیدات کشاورزی است. هند دارای دومین رتبه در تولید چای، ذرت، نیشکر و شاهدانه و همچنین اولین رتبه در تولید موزه، ارزن، کنف، بادام زمینی است.

زبان مردم هندوستان
 • بیش از 17 زبان در هند وجود دارد که از این بین شناخته شده ترین آن ها سانسکویت است. در مجموع از زبان های هندی و انگلیسی در ارتباطات رسمی و دولتی استفاده می شود. همچنین گفتنی است قبل از استعمار ند توسط انگلستان، زبان فارسی زبان دوم این کشور بود که بعد از استعمار انگلستان جای خودش را به زبان انگلیسی داد.

آب و هوا هندوستان
 • آب و هوای هند به دلیل موقعیت جغرافیایی، دارای تنوع ویژه ای است. این تنوع از کوهستان های هیمالیا تا مناطق گرمسیری در مرکز و همچنین کویرهای غربی را در برمی گیرد.

مردم هند
 • براساس آخرین آمار قابل استناد، هند با 706،512،342،1 نفر جمعیت بعد از چین پرجمعیت ترین کشور جهان است. در واقع جمعیت هند از کل جمعیت نیم کره غربی بیشتر است. همچنین برآورد شده است تا سال 2050، هند تبدیل به پرجمعیت ترین کشور دنیا شود. همچنین گفتنی است هند کشور بسیار جوانی است که نیمی از جمعیت آن زیر 25 سال سن دارند.

  براساس آمار قابل استناد، ترکیب نژادی کشور هند به شکل زیر است :

  • هندو آریایی : 72 درصد
  • دراویدی : 25 درصد
  • نزاد : 3 درصد
پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ راحت ویزای هندوستان به کمک پارت ویزا

 شما چنانچه قصد مهاجرت به هندوستان را دارید، پارت ویزا موسسه‌ای موفق است که می‌تواند در این زمینه شما را یاری کند. تنها کافی است با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور هندوستان

خانهدرباره ماتماس ما