فنلاند

درباره

کشور فنلاند

کشور فنلاند یک کشوری مسیحی بوده و حدود ۲۸ درصد از مردم آن بی‌دین هستند. پایتخت این کشور شهر هلسینکی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کشور می‌توان به آب و هوای خوب، طبیعت فوق‌العاده، ترافیک و آلودگی هوای بسیار کم، اقتصاد مناسب با درآمد بالای مردم و… اشاره کرد. 

مهاجرت یکی از راه‌هایی است که افراد با کمک آن زندگی جدیدی را آغاز کرده و شرایط جدیدی را در کشور مقصد تجربه می‌کنند. به طور کلی افراد علاقه بیشتر جهت مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند؛ دلیل این موضوع آب و هوای فوق‌العاده و ویژگی‌های منحصر به فردی است که این کشورها به مهاجران ارائه می‌دهند. 

کشور فنلاند

یکی از کشورهای بروز و پیشرویی که در قاره اروپا قرار گرفته و مقصد بسیاری از مهاجرین است کشور فنلاند می‌باشد. این کشور که در شمال اروپا قرار دارد را به نام جمهوری فنلاند نیز می شناسند و کمتر از ۶ میلیون نفر جمعیت در آن زندگی می‌کنند.همچنین این کشور از نظر کیفیت زندگی در رتبه‌های بسیار بالایی قرار داشته و از سال ۱۹۵۵ نیز عضو سازمان ملل شده است.اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید باید معیارها و مشخصه‌های مختلفی را قبل از هر اقدامی بررسی کنید. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فنلاند

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور فنلاند

نام انگلیسی

Finland

پایتخت

هلسینکی

نوع حکومت

جمهوری

قاره

اروپا

زبان رسمی

فنلاندی سوئدی

زبان‌های رایج

سامی و زبان های خارجی

جمعیت

5,555,361 میلیون نفر در سال 2022

واحد پولی

یورو هر یورو 1.13 دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+3 . UTC+2(EET

پیش‌شماره کشور

۰۰۳۵۸

فنلاند

موقعیت جغرافیایی فنلاند

مهم‌ترین ویژگی هر کشور موقعیت جغرافیایی آن است. کشور فنلاند به دلیل موقعیت خود که در شمال اروپا قرار گرفته دارای آب و هوای نسبتاً خنکی بوده و بسیار سرسبز نیز می‌باشد. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه و از غرب با سوئد مرز زمینی دارد.

کشور فنلاند از کوچک‌ترین کشورهای اروپایی است اما توانسته در رتبه هشتم از نظر مساحت در اروپا قرار بگیرد. هلسینکی در جنوبی‌ترین نقطه کشور قرار دارد؛ اما از همه پایتخت‌های جهان به شمال نزدیک‌تر است. شما می‌توانید تعطیلات خوش آب و هوایی را در این کشور داشته باشید.

فنلاند

شرایط اقتصادی فنلاند

برای افرادی که در یک کشور زندگی می‌کنند، شرایط اقتصادی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها می‌باشد. در صورتی که کشوری از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار باشد علاوه بر بالا بودن درآمد مردم آن قدرت خرید نیز بالا خواهد بود. کشور فنلاند از دسته کشورهای توسعه‌یافته صنعتی است که اقتصاد آن مبتنی بر اقتصاد بازار است.

 در این کشور چیزی به عنوان فقر وجود ندارد، به‌طورکلی، دولت این کشور سعی کرده است فقر را ریشه‌کن نماید و به ‌این‌ترتیب؛ مردم این کشور، در رفاه مالی کامل زندگی می‌کنند، رفاه مالی در این کشور یعنی خوب خوردن، خوب پوشیدن، سلامت جسم، تفریحات سالم و محیط آموزشی بروز و ایده آل!

فنلاند

مهم‌ترین شهرهای فنلاند

یکی از اصولی‌ترین نکاتی که در رابطه با هر کشوری وجود داردشهرهای آن است. کشور فنلاند بر خلاف مساحت بسیار کمی که دارد شهرهای زیادی را درون خود جای داده که هر کدام از این شهرها ویژگی‌های خاص خود را دارند و بسیار زیبا هستند. مهم‌ترین شهرهای این کشور شامل موارد زیر هستند:

فنلاند

شرایط اخذ ویزاهای فنلاند

مهم‌ترین چیزی که برای مهاجرت به هر کشوری نیاز دارید یادگیری نحوه دریافت ویزای آن کشور است. روش‌های مهاجرتی که در بالا بررسی کردیم شرایط خاص خود را نیاز دارند. در صورت انتخاب یکی از این روش‌ها پیشنهاد می‌شود ابتدا شرایط را بررسی و قبل از مراجعه به سفارت این شرایط را تأمین کنید. در جدول زیر شرایطی که برای مهاجرت به فنلاند نیاز دارید را بررسی می‌کنیم:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

فنلاند

جاذبه‌های گردشگری فنلاند

اگر دوست دارید در زمان اقامت خود در کشور فنلاند خاطره‌های فوق‌العاده و جذاب ثبت کنید باید به جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده‌ای در این بروید. فنلاند جاذبه‌های گردشگری بسیاری دارد و همین امر نیز موجب شده تا سالانه گردشگران زیادی به آن سفر کنند. مهم‌ترین این موارد عبارتند از:

تامپری
یکی از خاص‌ترین مناطقی که در کشور فنلاند قرار داشته و به عنوان بهترین جاذبه گردشگری آن محسوب می‌شود شهر تامپری است. این شهر ترکیبی از صنعت و نوآوری، مهمان‌نوازی فنلاندی‌ها و هنرهای معاصر است که بین دو دریاچه بزرگ قرار گرفته می‌باشد.

شفق قطبی
شاید در نظر داشته باشید که زمان اقامت خود در این کشور به دیدن عجایب طبیعی خاصی بروید. در این صورت شفق قطبی یکی از بهترین مواردی است که با آن روبرو خواهید شد. بین ماه‌های سپتامبر تا مارچ، اگر آسمان صاف باشد، بی‌شک به راحتی می‌توانید شفق قطبی را تماشا کنید.

تورکو
از خاص‌ترین مناطقی که در این کشور وجود دارد می‌توان به شهر تورکو اشاره کرد که شهری بسیار قدیمی و پر از قدمت بوده و تا سال ۱۸۱۲ پایتخت کشور فنلاند بوده است. این شهر دارای هشت قرن تاریخ است که موجب شده ساختمان‌ها و عجایب قدیمی زیادی در آن یافت شود.

پوروو
پس از شهر تورکو شهر پوروو دومین شهر قدیمی کشور فنلاند است که در ۴۸ کیلومتری شرق هلسینکی قرار دارد. خانه‌های رنگی این شهر که از جنس چوب هستند حس خاصی را به شما القا می‌کنند که موجب آرامش می‌شود.

پرچم کشور فنلاند
شرایط اقتصادی فنلاند

برای افرادی که در یک کشور زندگی می‌کنند، شرایط اقتصادی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها می‌باشد. در صورتی که کشوری از شرایط اقتصادی مناسبی برخوردار باشد علاوه بر بالا بودن درآمد مردم آن قدرت خرید نیز بالا خواهد بود. کشور فنلاند از دسته کشورهای توسعه‌یافته صنعتی است که اقتصاد آن مبتنی بر اقتصاد بازار است.

 در این کشور چیزی به عنوان فقر وجود ندارد، به‌طورکلی، دولت این کشور سعی کرده است فقر را ریشه‌کن نماید و به ‌این‌ترتیب؛ مردم این کشور، در رفاه مالی کامل زندگی می‌کنند، رفاه مالی در این کشور یعنی خوب خوردن، خوب پوشیدن، سلامت جسم، تفریحات سالم و محیط آموزشی بروز و ایده آل!

نوع حاکمیت در فنلاند

حاکمیت از مشخصه‌های فوق مهم یک کشور است. در برخی مواقع نوع حاکمیت با باورهای سیاسی افراد موافق نبوده و می‌تواند موجب از بین رفتن ارتباط بین دولت و فرد شود. به همین دلیل قبل از مهاجرت به هر کشوری نوع حاکمیت آن را بررسی کنید. 

این کشور نظامی به شکل جمهوری داشته و پس از انتخاب رئیس‌جمهور توسط افراد بالای ۱۸ سال در دوره‌های۴ساله، نخست‌وزیر نیز انتخاب شده و کابینه دولت توسط این شخص انتخاب می‌شوند. مجلس این کشور دارای ۲۰۰ کرسی بوده که همانند ریاست‌جمهوری در دوره‌های ۴ساله انتخاب می‌شوند.

از چه طریق می‌توان به ایرلند جنوبی مهاجرت کرد؟

مهم‌ترین سوالی که قبل از مهاجرت به جمهوری ایرلند باید از خود بپرسید این است که چه روش‌های برای مهاجرت به این کشور وجود دارد؟ همان طور که گفتیم کشور ایرلند جنوبی از شرایط اقتصادی و اجتماعی فوق‌العاده‌ای برخوردار است که همین موضوع نیز باعث شده تا افراد زیادی به آن مهاجرت کنند. بهترین روش‌هایی که دولت این کشور در دسترس مهاجران قرار داده است شامل روش‌های زیر هستند:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق
 • سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی یا ثبت شرکت
  مهاجرت از طریق ازدواج
  مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور ایرلند جنوبی
روش‌هایی برای اخذ اقامت فنلاند

شما برای آشنایی و پیداکردن روش‌هایی برای مهاجرت به کشور فنلاند به این مقاله آمده‌اید. حال می‌خواهیم در این قسمت روش‌هایی که دولت فنلاند برای ورود مهاجرین به کشور در نظر گرفته را بررسی کنیم. مهم‌ترین این روش‌ها شامل موارد زیر هستند:

 • اقامت از طریق کار در فنلاند
  مهاجرت به فنلاند برای ملحق شدن به یکی از اعضای خانواده
 • اقامت از طریق تحصیل در فنلاند
 • اقامت در فنلاند از طریق ویزای سرمایه‌گذاری
 • اقامت در فنلاند از طریق مهاجرت مجدد
 • سفر به فنلاند به دلایل دیگری چون تولد و ازدواج
 • اجازه اقامت از طریق پناهندگی
پارت ویزا
پارت ویزا

پارت ویزا؛ مؤسسه‌ای برای آسان‌سازی مهاجرت به فنلاند

همه ما این را می‌دانیم که برای مهاجرت‌کردن باید روندهای اداری مختلفی طی شود که هم پیچیدگی زیادی داشته و هم زمان و انرژی زیادی از شما می‌گیرد. از طرف دیگر هنوز سؤالاتی بسیار وجود دارد که درباره کشور مقصد بررسی نکردیم. 

همچنین شما دوستان عزیز می‌توانید با تماس‌گرفتن با مشاورین ما در مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا، علاوه بر یافتن پاسخ سؤالات خود، بهترین وکیل مهاجرتی را داشته باشید. این گونه مهاجرتی سریع و راحت را تجربه خواهید کرد.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور فنلاند

خانهدرباره ماتماس ما