جمهوری چک

درباره

کشور جمهوری چک

قطعا یکی از بهترین کشورهایی که می‌توانید به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نمایید کشور چک است. این کشور را می‌توان از بهترین و محبوب‌ترین کشورها برای مهاجرت نه تنها مردم کشور ایران بلکه تمامی افرادی که قصد مهاجرت از کشور خود را دارند دانست. 

اگر در سال‌های اخیر در رابطه با مهاجرت و بهترین مقاصد مهاجرتی تحقیق کرده باشید حتما می‌دانید که کشور چک جزو بهترین انتخاب‌ها برای مهاجرت می‌باشد؛ زیرا این کشور فوق‌العاده دارای مزایای خاصی است که باعث شده تا افراد زیادی علاقه‌مند به مهاجرت به آن شوند، از آب و هوای مناسب این کشور گرفته تا اقتصاد قوی آن همه و همه در کنار هم جمع شده‌اند تا یک کشور ایده آل را به وجود بیاورند.

همچنین باید نکات مختلفی را قبل از مهاجرت به این کشور بررسی کنید که مهم‌ترینآن‌ها شامل فرهنگ مردم چک، حکومت این کشور و… می‌شوند.

جمهوری چک
جمهوری چک

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور جمهوری چک

نام انگلیسی

Czech Republic

پایتخت

پراگ

نوع حکومت

دموکراسی پارلمانی

قاره

اروپا

زبان رسمی

چکی

زبان‌های رایج

زبان های محلی اسلاوی، لهستانی، آلمانی و …

جمعیت

حدود ۱۰ میلیون ۴۹۸ هزار نفر در سال ۲۰۲۳

واحد پولی

کرون چک معادل ۰.۰۴۳۹ دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+1) . UTC+1(CET)

پیش‌شماره کشور

00420

جمهوری چک

اطلاعات عمومی جمهوری چک

کشور چک که به آن جمهوری چک نیز می‌گویند، یک کشوری است که در مرکز اروپا قرار گرفته و محصور در خشکی می‌باشد. جمهوری چک مرزهای خود را با کشورهای آلمان، لهستان، اتریش و اسلواکی به اشتراک گذاشته است. همان‌طور که اکثر شما می‌دانید این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ با تقسیم کشور چکسلواکی پدیدآمده است.

جمهوری چک

فرهنگ مردم جمهوری چک

برای این که بتوانید درک بهتری از سبک زندگی و شرایط اجتماعی کشور جمهوری چک داشته باشید، باید فرهنگ مردم این کشور را به طور کامل بررسی کنید. در این کشور جمعیتی حدود 10 میلیون نفر زندگی می‌کنند که همه آن‌ها در برخورد اول با شما بسیار خشک و رسمی خواهند بود. 

اگر به یک مهمانی دعوت شدید بهتر است با خود هدیه‌ای مانند یک جعبه شکلات برای خانواده ساکن در آن خانه ببرید؛ این کار نهایت ادب شما را برای مردم چک نشان می‌دهد. پوشش تمیز و درست در این کشور اهمیت زیادی دارد.

جمهوری چک

مهم‌ترین شرایط برای اخذ اقامت کشور جمهوری چک

برای این که بتوانید زندگی جدیدی را در کشور جمهوری چک آغاز کنید باید از طریق روش‌هایی که ذکر شد نسبت به این کار اقدام کنید. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که هر کدام از روش‌ها شرایط خاصی داشته و برای اخذ ویزای این روش‌ها باید مدارک خاصی را به سفارت کشور جمهوری چک تحویل دهید.

 بهتر است قبل از مهاجرت با تمامی این موارد به طور کامل آشنا باشید که بدانید چگونه باید خود را برای مهاجرت آماده کنید. در جدول زیر مهم‌ترین شرایطی که برای هر کدام از ویزاهای کشور چک نیاز دارید را بررسی خواهیم کرد:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

جمهوری چک

مشاهیر علمی، ادبی، سیاسی و هنر جمهوری چک

در این کشور مشاهیر زیادی در طول تاریخ وجود داشتند. این مشاهیر تأثیر زیادی در کشور چک و فرهنگ آن داشتند. از طرف دیگر این مشاهیر در جهان نیز تأثیرات فوق‌العاده‌ای داشته‌اند و همین موضوع نیز باعث شده تا شهرتی جهانی برای آن‌ها به دست بیاید. مهم‌ترین مشاهیری که در طول تاریخ در این کشور متولد شده و زندگی کرده‌اند شامل موارد زیر هستند:

 • داوید ماساتاک، یکی از مشهورترین بازیگرانی است که اهل این کشور بوده و در نقش‌های زیاد و مهمی ظاهر شده است.
 • زدنیک اسویراک از شاعران مشهور در جمهوری چکمی‌باشد که توانسته شعرهای کوتاه اما با معنی فوق‌العاده‌ای را بسراید.
جمهوری چک

اقتصاد و درآمد در جمهوری چک

از دیگر معیارهای مهمی که برای مهاجرت به کشور جمهوری چک وجود دارد اقتصاد قوی آن می‌باشد. این کشور از بهترین کشورهایی است که در بسیاری از صنایع پیشرو بوده و توانسته میزان درآمد شاغلین خود را بسیار افزایش دهد.

 یکی از مهم‌ترین صنایعی که توانسته میزان زیادی از درآمد کشور را کسب کند صنعت گردشگری و حمل و نقل است. به دلیل قرارگیری این کشور در مرکز اروپا، بسیاری از خودرو های ترانزیتی از آن عبور می‌کنند. از طرف دیگر جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده این کشور توانسته توریست‌های زیادی را به خود جذب کند.

شهرهای مهم و پایتخت چک

بهتر است قبل از زندگی در کشور جمهوری چک شهرهای مهم آن را به طور کامل بررسی کنید. شهرهای زیادی در این کشور وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را داشته و می‌توانند آپشن‌های مختلفی را به شما ارائه دهند. مهم‌ترین شهرهای این کشور عبارتند از:

 • پراگ
 • برنو
 • بوهم
 • بلژن
 • اوستراوا

 

 

عجایب و جاذبه‌های گردشگری کشور چک

آشنایی با عجایب و جاذبه‌های گردشگری کشور چک برای مهاجرین و مسافرین می‌تواند بسیار کاربردی باشد. این کشور فوق‌العاده دارای زیبایی‌ها و اماکن باشکوهی است که شما را جذب خود می‌کنند. مهم‌ترین اماکن و جاذبه‌های گردشگری در این کشور شامل موارد زیر هستند:

قلعه پراگ
پل چالز
موزه هنرهای تزیینی شهر پراگ
تالار شهرداری
ساعت نجومی
تپه و پارک پترین

بررسی انواع روش‌های مهاجرت به جمهوری

حال که به طور کامل با کشور چک به طور کامل آشنا شدیم و دیدیم که این کشور چه شرایطی برای زندگی دارد، بهتر است شرایطی که برای مهاجرت به جمهوری چک در نظر گرفته شده است را بررسی کنیم. به دلیل درخواست‌ها و وجود متقاضیان زیادی که می‌خواهند در این کشور زندگی کنند، روش‌های مهاجرتی مختلفی همانند موارد زیر توسط دولت چک تعبیه شده است.

 • ویزای سرمایه‌گذاری
 • ویزای کاری
 • ویزای ازدواج
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای کارآفرینی


این روش‌های مهاجرتی هر کدام مزایای خود را داشته و باید برای اخذ این ویزاها شرایط متناسب را دارا باشید.

پارت ویزا
پارت ویزا

پارت ویزا؛ بهترین شرکت مهاجرتی برای کشور چک

برای این که بتوانید به‌راحتی ویزای کشور جمهوری چک را اخذ کرده و هر چه سریع‌تر زندگی خود را در این کشور آغاز کنید می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا کمک بگیرید. مؤسسه پارت ویزا یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین شرکت‌های مهاجرتی است که به کمک بهترین وکلای مهاجرتی و موفق‌ترین مشاوران، امور مهاجرتی را برای شما ساده‌تر می‌کند.

نحوه حکمرانی در جمهوری چک

یکی از مهم‌ترینمعیارهایی که قبل از مهاجرت به هر کشور باید بررسی کنید نوع حکمرانی و سیستم دولت در کشور مقصد است. کشور جمهوری چک دارای یک نظام سیاسی جمهوری می‌باشد. مهم‌ترین شخصی که در این کشور قرار دارد نخست‌وزیر کشور است. 

نخست‌وزیر کشور جمهوری چک رئیس دولت این کشور بوده و گروه کابینه و همین‌طورهیئت وزیران زیر نظر نخست‌وزیر فعالیت می‌کنند. نظام سیاسی این کشور یک دموکراسی نیابتی پارلمانی است که نمایندگان مجلس آن حدود 200 نفر می‌باشند. در این کشور مجلس سنا دارای 81 عضو می‌باشد.

قوانین مهم در کشور چک

برای زندگی در کشور چک باید قوانین مهمی را رعایت کنید. قوانین بسیاری برای زندگی در این کشور وضع شده که در عین آزادی بیان و اعتقادات، چهارچوب‌هایی را برای افراد قرار داده است. در صورتی که می‌خواهید یک زندگی خوب و بی‌دردسر در این کشور داشته باشید باید قوانین دولتی و فرهنگی این کشور را به طور کامل رعایت کنید. مهم‌ترین قوانین این کشور شامل موارد زیر هستند:

 • در این کشور بی‌احترامی و یا صحبت با صدای بلند جرم محسوب می‌شود.
 • در چک اشاره‌ به‌دور و یا به فرد کار درست و صحیحی نمی‌باشد.
 • زبان مردم این کشور کمی عجیب است؛ درهرصورت مسخره‌کردن زبان این مردم کار زشتی است.
 • بانوان اجازه کار در جمهوری چک دارند؛ اما اغلب دیده می‌شود که تأمین اوضاع مالی خانواده بر عهده آقایان می‌باشد.
پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور چک

خانهدرباره ماتماس ما