کانادا

درباره

بررسی کشور کانادا

کشور کانادا جزو کشورهای قاره آمریکای شمالی و به عنوان دومین کشور بزرگ دنیا از نظر مساحت معرفی می‌شود. کانادا از شمال به قطب شمال و از غرب به اقیانوس آرام و از شرق هم به اقیانوس اطلس متصل است. این کشور دارای دو مرز خاکی است که دسترسی به آن را آسان‌تر می‌کند. ۸۰ درصد از مساحت این منطقه به دلیل نزدیکی به قطب و سرما دور از سکنه است. نزدیکی مرز آمریکا بیشترین حجم جمعیت را دارد. این کشور از ۵ منطقه مجزا تشکیل شده و دارای ۳ قلمرو و ۱۰ ایالت است. طی سال‌های اخیر مهاجرت به این کشور رونق زیادی پیاده کرده است و مردمان این سرزمین فرهنگ و عقاید خاص خود را دارند.

کشور کانادا
کانادا

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور کانادا

نام انگلیسی

Canada

پایتخت

اتاوا

نوع حکومت

فدرال /پارلمانی /پادشاهی مشروطه

قاره

آمریکای شمالی

زبان رسمی

انگلیسی و فرانسوی

زبان‌های رایج

ماندارین، کانتونی و پنجابی

جمعیت

۳۸ میلیون و ۸۹۰ هزار نفر

واحد پولی

دلار کانادا؛ معادل ۰.۷۱۹ دلار آمریکا

منطقه زمانی

GMT-5

پیش‌شماره کشور

001

کانادا

🇨🇦 معنی پرچم کشور کانادا

پرچم کانادا نشانه هویت و تعلق ساکنین این منطقه است. این کشور پرچم واحدی دارد که نشان‌دهنده ملی بودن آن است. این پرچم به عنوان پرچم افرا هم شناخته می‌شود. رنگ پرچم قرمز و عرض آن کمتر از طول است. مرکز پرچم را یک مربع سفید تشکیل می‌دهد که در وسط آن یک برگ افرای قرمز با ۱۱ گوشه است.

 مهمترین ویژگی پرچم افقی متقارن بودن آن است. نماد این سرزمین با پرچم آن مشخص می‌شود. برگ افرای قرمز نماد میراث فرهنگی و منابع طبیعی کانادا است. نماد برگ افرا را می‌توانید در نشان نیروهای مسلح هم مشاهده کنید. درطراحی پرچم کانادا ۲ رنگ قرمز قرمز سفید به کار رفته که هر کدام نمادی خاص هستند.

سفید رنگ صلح و آرامش است‌ و رنگ قرمز برای نماد امید و رفاه به کار می‌رود. ترکیب رنگ سفید و قرمز نه تنها پرچم را جذاب کرده بلکه معنا و مفهوم آن را به خوبی منتقل کرده است. سفیدی برف‌های و قرمزی برگ‌های پاییزی نشان از موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی این سرزمین است.

کانادا

موقعیت جغرافیایی کانادا

کانادا کشوری وسیع و پهناور با استان‌های زیاد است که به دلیل نزدیک بودن به قطب زمستان‌های سختی دارد. استان‌های این کشور هر کدام مشخصات خاص خود را دارند و از نظر شرایط زندگی و آب و هوا با هم متفاوت هستند. بافت طبیعی کانادا کاملا خاص بوده و در جذب گردشگر موفق عمل کرده است. ۲۱درصد آب شرب جهان را کانادا تامین می‌کند.

قرار گرفتن این کشور در موقعیت جغرافیایی عالی باعث شده تا با کشورهای دیگر مرز آبی و خاکی داشته باشد و گردشگران بتوانند در تمام فصول سال از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این کشور دیدن کنند. مساحت کانادا ۹۹۸۴۰۰۰ کیلومتر مربع است و از نظر مساحت جغرافیایی دومین کشور وسیع جهان به شمار می‌رود. کانادا از همسایه‌های ایالت متحده بوده و از غرب به اقیانوس آرام و از شرق به اقیانوس اطلس متصل شده است.

منابع طبیعی کانادا غنی بوده و دارای معادن نفت و گاز و سنگ است که از نظر اقتصادی درآمد خوبی را برای این کشور به همراه دارد. گردشگران می‌توانند از طریق مرزهای آبی هم وارد این کشور پهناور شوند. رودخانه سنت به طول ۳۶۰۰ کیلومتر در بخش اعظمی از این کشور است. از طریق رودخانه سنت صادرات و واردات و اکتشافات این کشور انجام می‌شود.

نقشه کانادا
شرایط اولیه جهت اخذ اقامت دائم کانادا

برای اقامت دائم در ‌کانادا نیاز است تا افراد شرایط اولیه را داشته باشند. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و توانسته شرایط خوبی را برای اقامت مسافران فراهم کند. این سرزمین برای توسعه علمی و اقتصادی خود به جذب نیروی ماهر نیاز دارد و افراد تحصیلکرده را از کشورهای خارجی جذب می‌کند.

برنامه‌های بلند مدت کانادا برای جذب مهاجران موفق بوده و توانسته طی سال‌های اخیر مهاجران بیشماری را جذب کند. طراحی برنامه‌های مهاجرتی به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حال اجرا هستند تا کانادا بتواند به روش‌های مختلف افراد ماهر را جذب کند. افرادی که واجد شرایط هستند می‌توانند با راهکارهای مختلف به این کشور مهاجرت کنند. اولین شرط داشتن مهارت است.

 افرادی که برای کار به این کشور مهاجرت می‌کنند نیاز است تا مهارت لازم را داشته باشند. شرط دیگر داشتن امتیاز کافی است‌. سیستم امتیازدهی کانادا در این شرایط دقت لازم را خرج می‌کند. سن، تحصیلات، تجربه کاری، زبان انگلیسی یا فرانسه، اشتغال در کانادا و… همگی جز شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا هستند. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید باید سرمایه کافی در اختیار داشته باشید.

بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق راه‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، تولد  و ازدواج امکان‌پذیر است‌. بهترین راه اخذ ویزای تحصیلی است که راحت بوده و فرد می‌تواند در کمترین زمان ویزا را دریافت کند. در سال‌های اخیر بیشترین حجم مهاجرت از این طریق بوده و توانسته به پیشرفت علمی کانادا کمک زیادی کند. متقاضیانی که برای تحصیل قصد اقامت در کانادا را دارند باید امتیازات لازم را دریافت کنند.

بعد از تحصیل اخذ اقامت دائم در این کشور راحت‌ترین قوانین را دارد. مهاجرت تحصیلی مورد توجه افراد بوده و رشد خوبی پیدا کرده است. بعد از تحصیل راحت می‌توان اقامت کانادا را بدست آورد‌. از شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی می‌توان به داشتن شماره DLI پذیرش از موسسات آموزشی معتبر کانادا اشاره کرد. فرد باید توانایی مالی برای پرداخت هزینه تحصیلی را داشته باشد. نداشتن سوء پیشینه جز ضروریات است. سالم بودن از نظر جسمی اهمیت زیادی دارد.

دریافت پاسپورت کانادا

پاسپورت کشور کانادا جز پاسپورت‌های معتبر بوده که با آن می‌توان به ۱۵۰ کشور جهان سفر کرد. به دلیل ارزش بالا و داشتن امکانات بسیار بیشتر افراد به دنبال دریافت این پاسپورت هستند. تنوع در صدور این پاسپورت بالا بوده و برای شهروندان و دیپلمات‌ها صادر می‌شود. افرادی که به دنبال این پاسپورت هستند باید شرایط به خصوصی داشته باشند.

اعتبار ویزا ۵ تا ۱۰ ساله بوده و بعد از آن نیاز به تمدید دارد. اگر به دنبال دریافت پاسپورت کانادا هستید باید ابتدا از طریق تحصیل و کار و... اقامت موقت بگیرید؛ سپس آن را به دائمی تبدیل کنید. ارائه مدارک معتبر برای دریافت پاسپورت الزامی بوده و کمک می‌کند تا افراد سریع‌تر ویزا را دریافت کنند.

پارت ویزا

مشاوره رایگان

کانادا

جمعیت کشور کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ است که بیشترین وسعت و کمترین جمعیت را به خود اختصاص داده است. نیازمندی این کشور به افزایش جمعیت باعث شده تا جزو مناطق مهاجرپذیر باشد. هدف اصلی این کشور بالا بردن جمعیت تا ۵۰ و ۱۰۰ سال آینده است؛ به همین دلیل بهترین شرایط را برای مهاجرت معرفی می‌کند. جمعیت کانادا در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر است که رشدی با سرعت ثابت را طی می‌کند.

 فرصت‌های شغلی زیادی و نرخ بیکاری پایین بوده؛ بدین ترتیب مهاجران دغدغه و نگرانی از بابت کار ندارند. با افزایش جمعیت رشد اقتصادی و رفاه در این کشور بیشتر خواهد شد. جمعیت این کشور بین ۳ دسته بومیان نخستین، متیس و اینویت تقسیم می‌شود. بومیان ۵ درصد از جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند.

در هر کیلومتر مربع تنها حدود ۴.۱ نفر تراکم جمعیت در این کشور است. در تمام قلمروها جمعیت به صورت مساوی تقسیم شده است. بیشترین جمعیت در مرز کانادا زندگی می‌کنند.  ۴۷ درصد از این جمعیت در شش منطقه شهری ساکن شده‌اند و در واقع ۸۱.۳ درصد از این جمعیت به طور کلی شهرنشین هستند. از نظر جمعیت کانادا رتبه ۳۹ را به خود اختصاص داده است.

پارت ویزا
پارت ویزا

اخذ سریع و راحت ویزا کانادا با پارت ویزا

مجموعه پارت ویزا برای اخذ ویزای راحت بهترین گزینه بوده و می‌تواند ویزای معتبر کانادا را در اختیار شما قرار دهد. خدمات خوبی که این سایت ارائه می‌کند باعث شده تا بیشتر مورد استقبال متقاضیان قرار بگیرد. با این سامانه می‌توانید به صورت آنلاین اعتبار پاسپورت خود را تمدید کنید. ویزای دریافتی دارای اعتبار لازم بوده و به کمک آن می‌توانید به ۱۵۰ کشور جهان سفر کنید. پارت ویزا همه ساعته در دسترس بوده تا مهاجران بتوانند در کمترین زمان برای اخذ پاسپورت اقدام کنند. فعالیت این سایت با مجوزهای لازم صورت می‌گیرد و کاملا قانونی است. 

فرهنگ کشور کانادا

کانادا از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست که فرهنگی غنی دارد. ماهیت این جامعه را تنوع نژادی و فرهنگی تشکیل می‌دهد. کانادا از نظر آزادی بیان و اعتقادی و اجتماعی جز ۱۰ کشور اول دنیاست. برای زندگی فرهنگ این سرزمین عالی بوده و پاسپورت آن جزو معتبرترین‌ها است. در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۰۰ هزار ایرانی به کانادا مهاجرت کرده است‌.

فرهنگ این کشور با هر نوع عقیده و دیدگاهی سازگاری دارد به همین دلیل مقصد اصلی گردشگران است. فرهنگ کانادا از فرهنگ کشور انگلیس، ایرلند، فرانسه و… تأثیر می‌پذیرد. زیاد بودن رفت و آمد به این کشور باعث شده تا فرهنگ آمریکا هم روی آن تاثیر بگذارد. مردمان با فرهنگ این کشور با تمام دنیا ارتباط خوبی دارند. 

اقتصاد کشور کانادا

کانادا جزو 10 قدرت اقتصادی دنیا است که بیشترین حجم تولید ناخالص داخلی را از آن خود کرده است. دلار واحد پول این کشور می‌باشد که ارزش بالایی دارد و جز برترین ارزهای رایج در دنیا است که بیشتر مبادلات با آن انجام می‌شود. اقتصاد این کشور بیشتر در عرصه پتروشیمی، کشاورزی، صنعت، نفت، خودروسازی، معادن، گاز و صنایع غذایی است. کانادا مطرح‌ترین کشور در زمینه هوافضا است و از برترین صادرکنندگان به شمار می‌رود. بیشترین مبادلات کانادا با کشورهای اروپایی و آمریکا است.

 اقتصاد کانادا به سرعت پیشرفت کرده و نرخ بیکاری پایینی دارد. تبدیل شدن دولت بزرگ به دولت فدرال باعث شده تا سیستم اقتصادی کانادا توسعه پیدا کند. اقتصاد کشور به ایالت متحده شبیه بوده و طبق استانداردهای جهانی است. بازار گسترده و آزاد در کنار فرصت‌های مناسب و رشد اقتصادی خوب کانادا را به بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری و کار تبدیل کرده است. وابستگی اقتصاد به دولت بالا بوده به همین دليل هر روز در حال توسعه و پیشرفت است.

خانهدرباره ماتماس ما