بلاروس

درباره

کشور بلاروس

امروزه افراد زیادی به دلایل مختلف مانند شرایط اقتصادی کشور را برای مقاصد جدید و پیشرفته‌تر ترک می‌کنند. یکی از بهترین مقاصدی که برای زندگی در اروپا وجود دارد کشور بلاروس است. این کشور از نظر ویژگی‌های مختلف حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ اما متأسفانه کمتر افرادی اشتیاق به مهاجرت بلاروس دارند. این کشور که در اروپای میانی قرار گرفته در همسایگی کشورهای مهمی مانند اوکراین، روسیه و… قرار گرفته و به طور کامل محصور در خشکی می‌باشد. 

جمعیت این کشور حدود 10 میلیون نفر است و مساحت کل آن معادل 207 هزار کیلومترمربع می‌باشد. اطلاعات مختلفی وجود دارد که برای زندگی در این کشور جذاب باید آن‌ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. اطلاعاتی مانند فرهنگ، مشاهیر، عجایب، شهرهای مهم و… .

کشور بلاروس
بلاروس

فرم مشاوره رایگان
سفر به کشور بلاروس

نام انگلیسی

Belarus

پایتخت

مینسک

نوع حکومت

جمهوری

قاره

اروپا

زبان رسمی

روسی و بلاروسی

زبان‌های رایج

لهستانی ، اوکراینی

جمعیت

حدود ۹ میلیون و ۴۸۳ هزار نفر در سال ۲۰۲۳

واحد پولی

روبل بلاروس معادل ۰.۰۰۰۰۵۱ دلار آمریکا

منطقه زمانی

(GMT+3 . UTC+3 (FET

پیش‌شماره کشور

00375

بلاروس

اطلاعات عمومی کشور بلاروس

از نظر جغرافیایی این کشور مساحت زیادی ندارد اما توانسته در همین مساحت کم پیشرفت‌های فوق‌العاده‌ای را تجربه کند. بلاروس با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم‌مرز می‌باشد. از طرف دیگر این کشور را با نام جمهوری بلاروس نیز می‌شناسند و دلیل این موضوع نوع حکومتی است که در آن برقرار است. مردم این کشور به زبان روسی صحبت می‌کنند و به دلیل شباهت زیادی که این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی به کشور روسیه دارد آن را با نام روسیه سفید نیز می‌شناسند.

بلاروس

فرهنگ مردم بلاروسی

فرهنگ مردم بلاروس چیزی مشابه به فرهنگ مردم روسی می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید در این کشور یک زندگی موفق و آرام را تجربه کنید، داشتن یک دانش کامل درباره فرهنگ مردم این کشور می‌تواند توانایی شما را در این موضوع بیشتر کند. 

در این کشور احوالپرسی به دو نوع رسمی و غیررسمی صورت می‌گیرد. در صورتی که با فردی صمیمیت نداشته باشند با آن برخوردی سرد و رسمی داشته و در صورت داشتن نسبتی با آن فرد و وجود صمیمیت و دوستی بیشتر همدیگر را در آغوش می‌گیرند.

 مردم بلاروسی هر چه در ذهن داشته باشند بر زبان می‌آورند و این نشان‌دهنده صداقت آن‌هامی‌باشد. در فرهنگ بلاروسی به خانواده اهمیت بسیار زیادی داده می‌شود. به‌طوری‌که اگر خانواده از ازدواج فرزندان خود راضی نباشند ازدواج صورت نخواهد گرفت. رک‌بودن بلاروسی‌ها شاید در ابتدا کمی برای شما عجیب باشد؛ اما بعدها به آن عادت خواهید کرد.

بلاروس

شرایط اخذ ویزاهای بلاروس

از آن جایی که نوبت سفارت بسیار طولانی بوده و ممکن است هر کدام از این نوبت‌ها چندین ماه طول بکشد، بهتر است قبل از مراجعه به آن مدارک موردنیاز را حاضر کنید. این مدارک به صورت زیر است:

پارت ویزا

مشاوره رایگان

بلاروس

مشاهیر علمی و ادبی بلاروس

مشاهیر ادبی و علمی زیادی در کشور بلاروس متولد شدند که علاوه بر تأثیر در جامعه این کشور در جوامع بین‌المللی نیز مؤثر بودند. آشنایی با این مشاهیر می‌تواند آشنایی شما بافرهنگ این کشور را بیشتر کند. در واقع اگر با مشاهیر بلاروسی آشنایی داشته باشید می‌توانید زودتر خود را در دل بلاروسی‌ها جای دهید.

 از مهم‌ترین این مشاهیر می‌توان به بازیگران مشهوری مانند پیوتر شلوخونوف و گوستیوخین که در زمینه تئاتر فعالیت می‌کردند اشاره کرد. اوسیپ زادکین یکی از بهترین مجسمه‌سازان در دنیا است که مجسمه‌های سه‌بعدی و جذابی را طراحی و ساخته است.

بلاروس

اقتصاد کشور بلاروس

عوامل مختلفی وجود دارند که باید برای زندگی در کشور بلاروس مورد بررسی قرار دهید. یکی از مهم‌ترین این معیارها اقتصاد کشور بلاروس است. این کشور از اقتصاد قدرتمندی برخوردار است و دلیل این موضوع قرارگیری در اروپای میانی می‌باشد.

 تولید ناخالص در این کشور به صورت سالانه حدود 185 میلیارد دلار ثبت شده که با جمعیت 10 میلیون‌نفری آن عددی فوق‌العاده است. مهم‌ترین کالاهای صادراتی که در این کشور تولید می‌شوند الیاف مصنوعی و شیمیایی می‌باشند. آهن‌آلات نیز از دیگر محصولاتی هستند که این کشور به دنیا صادر می‌کند.

عجایب و جاذبه‌های گردشگری کشور بلاروس

برای این که یک زندگی خاص و جذاب را در کشور بلاروس تجربه کنید باید اماکن مهم و دیدنی این کشور را بلد باشید. این کشور به دلیل قرارگیری در نزدیکی کشور روسیه از بناهای تاریخی مهمی برخوردار است. شما می‌توانید با گذراندن وقت خود در بناهای تاریخی این کشور خاطراتی خاص رقم بزنید. مهم‌ترین عجایب کشور بلاروس شامل موارد زیر هستند:

مینسک
دریاچه‌ای براسلاو
پارک ملیBelovezhskayaPushcha
قلعه میر (mir castle)
دریای مینسک

حکومت و ساختار سیاسی در بلاروس

کشور بلاروس کشوری است که بر پایه جمهوری بنا شده. در واقع از سال 1994 که نظام سیاسی این کشور به جمهوری تغییر پیدا کرده در رأس آن رئیس‌جمهور دیده می‌شود. رئیس‌جمهور در این کشور توسط مردم و در دوره‌های ۵ساله انتخاب می‌شود که موظف به انجام این است که بالاترین مقامات قضایی را عزل و نصب کند. هیئت دولتی که در این کشور بر اجرای وزارت‌خانه‌ها کنترل دارند حدود 25 عضو دارا می‌باشد.

قوانین عمومی در کشور بلاروس

قوانین در هر کشوری اهمیت دارند. در واقع اگر در هر کشوری زندگی کنید و از قوانین آن تبعیت نداشته باشید ممکن است جریمه شده یا حتی به زندان بروید. قوانین عمومی که هم در جامعه و هم در فرهنگ کشور تأثیر زیادی دارند در کشور بلاروس بسیار مهم هستند. مهم‌ترین این قوانین شامل موارد زیر می‌باشند:

حمل مواد مخدر در این کشور حکمی بسیار سنگین دارد.
رانندگی با گواهی‌نامه بسیار مهم بوده و در غیر این صورت جریمه سنگینی دارد.
توهین به اعتقادات و دین افراد مختلف جرم محسوب می‌شود.

روش‌های مهاجرت به کشور بلاروس

برای زندگی در کشور بلاروس باید از طریق ویزاهای مختلف به این کشور وارد شده و پس از مدتی اقامت موقت نسبت به دریافت اقامت دائم و حتی شهروندی این کشور نیز اقدام کنید. در صورتی که می‌خواهید اقامت این کشور را دریافت کنید، روش‌های مختلفی پیش پای شما قرار گرفته‌اند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق ویزای همراه
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی
 • مهاجرت از طریق دارابودن استعداد خاص
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

شهرهای مهم و پایتخت کشور بلاروس

مهم‌ترینشهرهای کشور بلاروس به شرح ذیل می‌باشند:

 • مینسک؛ پایتخت اقتصادی
 • موگیلیف مرکز متالوژی
 • ویتبسک؛ مرکز فرهنگ و علم
 • گومل؛ شهر همه‌کاره
 • برست؛ شهری گردشگر پسند
 • گرودنو؛ شهری برای پرورش حیوانات
پارت ویزا
پارت ویزا

پارت ویزا؛ بهترین مؤسسه مهاجرتی برای اخذ ویزای بلاروس

اگر به دنبال این هستید که در کمترین زمان وقت سفارت بلاروس را دریافت کرده و زندگی خود را در آن آغاز کنید، می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی پارت ویزا برای این کار کمک بگیرید. پارت ویزا یکی از بهترین موسسه‌های مهاجرتی کشور بلاروس است که خدمات مختلفی را برای مهاجرت به این کشور به شما ارائه می‌دهد.

 با استفاده از مشاورین و وکلای مهاجرتی باتجربه و حرفه‌ای پارت ویزا می‌توانیدبه‌راحتی زندگی در کشور بلاروس را شروع کرده و کمترین دردسر را در مراحل این کار تجربه کنید. توجه داشته باشید که این عمر به دلیل روابط بین المللی و قرار‌دادهایی است که شرکت پارت ویزا با سفارتخانه‎های کشورهای مختلف منعقد کرده است.

پارت ویزا
اخبار و مقالات

مقالات کشور بلاروس

خانهدرباره ماتماس ما