وقت سفارت رومانی

وقت سفارت رومانی

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت رومانی

پس از تایید کانفرم شما توسط سفارت با شما تماس گرفته می شود و پس از پرداخت هزینه کانفرم شما ارسال خواهد شد.

منتظر دریافت وقت سفارت خود باشید

منتظر دریافت وقت سفارت خود باشید.

بستگی به زمان و وقت سفارتی که برای کشور خاصی میخواهید زمان وقت ملاقات شما در سفارت تعیین می شود

بعضی از کشور ها در همان روز زمان وقت سفارت شما تعیین می شود

و در بعضی دیگر بسته به زمان درخواست شما 1 تا 30 روز زمان می برد

مدارک تعیین وقت سفارت

ارسال مدارک جهت تعیین وقت سفارت

مدارک زیر جهت تعیین وقت سفارت به شماره 09031991712  تلگرام شود.

ارسال پاسپورت

ارسال عکس 3 در 4 یا  6در6

شماره موبایلی که حتما در دسترس باشد.

دعوتنامه تجاری (مخصوص افرادی که ویزا تجاری می خواهند)

نکات مربوط به وقت سفارت

عدم دریاقت وقت

در صورتی که سفارتی به هر جهت (ازدحام مسافر، دستور کارگزار سفارت، دستور سفیر یا دولت آن کشور و…) در آن ماه به مسافران وقتی داده نشود، ویزا پارت هیج مسئولیتی بابت این مسئله ندارد.

توجه داشته باشید هزینه دریافت وقت پس دریافت کانفرم گرفته خواهد شد.

نقصی مدارک

درصورت وجود نقصی در مدارک ارائه شده به سفارت ویزا پارت مسئولیتی بابت مشاوره و توضیح بابت مدارک برای هر سفارت ندارد

ریجکت شدن مسافر

درصورت عدم ویزا شدن ویزاپارت هیچ مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت

تماس با پارت ویزا

جهت تماس با پارت ویزا با شماره (4 خط ویژه) 02186043219-86044395 یا 09031991712 تماس حاصل نمایید.

هکاری با آژانس ها

ویزا پارت با تمامی آژانس های گردشگری و همکاران در زمینه دریافت وقت سفارت با نرخ کمتر همکاری خواهد کرد.

زمان تعیین وقت

زمان تعیین وقت سفارت شما در یک بازه زمانی 5 تا 20 روز خواهد بود و هیچ قولی برای دریافت وقت در یک روز خاص داده نمی شود.

ارسال مدارک و پاسپورت برای وقت سفارت ایتالیا

لطفامدارک زیر را ارسال نمایید : 

تصویرصفحه اول پاسپورت باکیفیت مناسب 

تصویر برگه رزور هتل در صورت وجود

تصویر 3*4 را به شماره ایرانسل 09303191712 یا آی دی تلگرام italiatime@ ارسال کنید.

ارسال سریع از طریق دکمه زیر میسر می باشد.

ویزای کوتاه مدت (نوع C) کشور رومانی:

اطلاعات عمومی:

این نوع ویزا اجازه می دهد که اتباع برای ورود به قلمرو رومانی، به دلایل دیگری غیر از مهاجرت، برای اقامت بدون وقفه یا برای اقامت بیشتر، نیاز داشته باشند. این نوع از ویزا را می توان برای یک یا چندین بار ورود صادر کرد.

دارنده یک ویزای کوتاه مدت نمی تواند حق اقامت خود را افزایش دهد.

بسته به اهداف سفر به رومانی، ویزای کوتاه مدت صادر می شود. در زیر انواع ویزاهای کوتاه مدت که توسط رومانی صادر می شوند عبارتند از:

 1. ماموریت رسمی(نوع C/M): آن را به شهروندان کشور سوم (و به اعضای خانواده شان) که به دلایل مربوط به موقعیت های سیاسی، اداری و یا عمومی خود در دولت ها و ادارات دولتی کشور مبدا و یا در سازمان های بین المللی به رومانی سفر می کنند، صادر می کند.
 2. گردشگری (نوع C/TU): این به شهروندان کشورهای سوم که می خواهند به رومانی برای گردشگری سفر کنند، صادر می شود.
 3. بازدید خصوصی (نوع C/VV): این به شهروندان کشور سوم صادر می شود که برای بازدید خصوصی از شهروندان رومانیایی یا خارجی هایی که دارای مجوز اقامت معتبر رومانی هستند به رومانی سفر می کنند.
 4. تجاری ( نوع C/TR): برای شهروندان کشورهای سوم که برای اهداف اقتصادی یا تجاری، برای قرارداد یا مذاکرات، برای آموزش کارمندان محلی یا بررسی استفاده و بهره برداری از کالاهای خریداری یا فروش شده تحت قراردادهای تجاری و صنعتی، و همچنین به شهروندان کشورهای سومی که همسایه یا سهامداران شرکت های تجاری در رومانی هستند یا تبدیل خواهند شد، صادر خواهد شد.
 5. حمل ونقل (نوع C/TR): آن را به شهروندان کشور سوم که برای مدت کوتاهی سفر می کنند به رومانی صادر می کنند تا فعالیت های حرفه ای مربوط به حمل و نقل مسافر و یا مسافر را انجام دهند.
 6. ورزشی (C/SP): این برای شهروندان کشور سوم صادر می شود که برای شرکت در رقابت های ورزشی برای مدت کوتاهی به رومانی سفر می کنند.
 7. فعالیت های فرهنگی، علمی و بشردوستانه، درمان کوتاه مدت پزشکی یا سایر فعالیت هایی که قوانین رومانی را نقض نمی کنند (نوع C/ZA): این به شهروندان کشور سوم صادر می شود که برای توجیه حضور خود در قلمرو رومانی، به رومانی سفر می کنند.

اسناد حمایتی برای دریافت ویزای نوع C، بسته به اهدف درخواست شده برای ویزای کوتاه مدت:

 • ماموریت رسمیC/M :

یک یادداشت کلامی یا یک نامه رسمی به مأموریت دیپلماتیک رومانیایی یا کنسولگری که در آن درخواست ویزا از طرف دولت یا هر مقام دیگری در کشور محل اقامت یا از طرف یک سازمان بین المللی ارائه می شود، تایید شده است وضعیت رسمی متقاضی ویزا و مقصد رسمی سفر.

 • گردشگریC/TU :

 1. ووچر یا رزرو قطعی شرکت در واحد اقامت گردشگری و همچنین برنامه سفر. (بلیط سفر معتبر به مقصد یا گواهینامه رانندگی، کارت سبز و اسناد ثبت نام در مورد حمل و نقل رانندگان  وسایل نقلیه.  بیمه درمانی مسافرت)
 2. گواهی مالی برای مبلغ 50 یورو در روز  برای کل دوره، اما نه کمتر از 500 یورو  یا معادل آن در ارز قابل تبدیل، به جز متقاضیان ویزا که پرداخت کامل را قبل از بسته های خدمات گردشگری ثابت می کنند، حداقل محل اقامت و وعده های غذایی.
 • بازدیدC/VV :

 1. بلیط سفر معتبر به مقصد یا گواهینامه رانندگی، کارت سبز و اسناد ثبت نام.
 2. بیمه درمانی مسافرت.
 3. یک دعوت نامه معتبر از میزبان که می گوید که این هزینه ها هزینه های بازگشت پذیری را پوشش می دهد،  خارجی دعوت شده باید رومانی را بعد از پایان حق اقامت خود از طریق ویزا ترک کند، و همچنین هزینه اقامت و هزینه های زندگی در صورتی که میزبان متعهد شود که چنین هزینه هایی را پوشش دهد.
 4. گواهی مالی برای مبلغ 50 یورو در روز  برای کل دوره، اما نه کمتر از 500 یورو  یا معادل آن در ارز قابل تبدیل اگر میزبان مسئولیت پوشش هزینه های زندگی را نداشته باشد.
 5. اثبات محل اقامت، به عنوان یک رزرو عمومی در یک واحد گردشگری، یک سند مالکیت یا قرارداد اجاره برای سکونت در رومانی به نام متقاضی، که میزبان، محل اقامت را فراهم نمی کند. (معافیت از روند دعوت، اثبات مالی و اثبات محل اقامت در مورد اتباع کشور سوم که اعضای خانواده شهروندان رومانیایی هستند (همسر شهروند رومانیایی، نسل های مستقیم شهروندی رومانیایی تا سن 21 سالگی، شهروندان رومانیایی و اجداد مستقیم همسر که وابسته به آن هستند)، در صورت ارائه اسناد زیر:  گذرنامه شهروند رومانیایی یا شناسه اصلی همراه با بیانیه شهروندی رومانیایی در مورد محل اقامت یا یک دعوت نامه معتبر از شهروند رومانیایی که نشان می دهد که هزینه های اقامت را پوشش می دهد همراه با کپی گذرنامه شهروند رومانیایی یا شناسه اصل. همچنین مدارک نشان دهنده ازدواج با شهروند رومانیایی، صادر شده مطابق با قوانین رومانی، و یا اسنادی که ادعای رابطه خانوادگی با شهروند رومانی تائید کند.
 • تجاریC/A :

 1. بلیط سفر معتبر به مقصد یا گواهینامه رانندگی، کارت سبز و اسناد ثبت نام وسایل حمل و نقل در مورد راننده وسایل نقلیه به استثنای همراهان همراه با آن ها؛
 2. بیمه درمانی مسافرت.
 3. دعوت از یک شرکت یا مقامات دولتی برای شرکت در جلسات، کنفرانس ها، نمایشگاه ها و یا کنگره های مربوط به تجارت یا صنعت، که بیان می کند شرکت مربوطه یا مقامات دولتی هزینه بازگشتی را پوشش خواهند داد اگر اتباع دعوت شده، رومانی را قبل از انقضای حق اقامت خود از طریق ویزا یا از طریق اسناد دیگری که گواهی هدف سفر را ارائه می دهد، ترک نکنند.
 4. گواهی مالیات به مبلغ 50 یورو در روز  برای کل دوره، اما نه کمتر از 500 یورو  یا معادل آن در ارز قابل تبدیل.
 5. اثبات محل اقامت
 • حمل و نقلC/TR:

 1. مدارکی که حاکی از حرفه متقاضی و همچنین فعالیتی که در طول اقامت باید انجام دهد باشد.
 2. بیمه درمانی مسافرت.
 3. گواهینامه رانندگی، کارت سبز و اسناد ثبت نام وسایل حمل و نقل.
 4. مجوز حمل و نقل و مجوز اجرا.
 • ورزشیC/SP :

 1. دعوت از طرف سازمان دهندگان، می گوید که بیمه های سلامت و هزینه های محل اقامت را پوشش خواهند داد.
 2. لیست رسمی هیئت ورزش های خارجی و مشخص کردن موقعیت هر عضو.
 • فعالیت های فرهنگی، علمی و بشردوستانه، درمان کوتاه مدت پزشکی یا سایر فعالیت هایی که قوانین رومانی را نقض نمی کنندC/ZA :

 1. اسناد صادر شده توسط موسسات که آن ها را دعوت به، توجیه حضور خود را در رومانی می کند.
 2. بلیط سفر معتبر به مقصد یا گواهینامه رانندگی، کارت سبز و اسناد ثبت نام وسایل حمل و نقل در مورد راننده وسایل نقلیه به استثنای همراهان همراه با آن ها.
 3. مدارک مالی به مبلغ 50 یورو در روز  یا معادل آن در ارز مبادلاتی برای کل دوره، اما نه کمتر از 500 یورو  یا معادل آن در ارز قابل تبدیل.
 4. بیمه درمانی مسافرت.
 5. اثبات محل اقامت.

کشور رومانی

وقت سفارت رومانی

نام کشورهای برجسته اروپا را معمولا هر روز می شونیم و با آن ها آشنایی داریم اما بعضی از کشورهای اروپایی کمتر برای ما آشنا هستند، از جمله کشور زیبای رومانی.
رومانی (به رومانیایی România) کشوری است در جنوب شرقی اروپا. پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. پایتخت آن بخارست است.

سرزمینی که امروزه بنام رومانی معروف است ابتدا داچیا نامیده می‌شد. عمده ساکنان آن از منطقه تراچ در یونان بودند که یونانی ها آن ها را به نام گتای می‌شناختند. بین سال های ۱۰۱ تا ۱۰۶ میلادی سرزمین داچیا توسط ترایان، امپراتور روم، فتح و تبدیل به یکی از استان های این امپراتوری شد. در سال ۲۷۰ میلادی امپراطوری روم نیروهای خود را از داچیا عقب کشید اما تعدادی از رومی ها ترجیح دادند در این منطقه بمانند، از این‌رو تحت نفوذ رومی ها مردم داچیا زبان لاتین را انتخاب کردند.

رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است.
رومانی جنگل های فراوان و دست نخوردهای دارد (بالاترین آمار خرس های قهوه ای اروپا مربوط به جنگل های رومانی است) و تمام این موارد رومانی را به یک مقصد ایده آل برای طبیعت دوستان تبدیل می کند.
بخارست یک شهر مقرون به صرفه اروپایی است که علاوه بر موزه های مهم، طبیعت بکری دارد که هر توریستی را مجذوب خود می کند. بیشتر کافه های شهر مدرن هستند اما شما می توانید رد پای کافه های قرن 19 را هم به راحتی در شهر دنبال کنید. کلیساهای ارتدوکس و ویلاهای پر زرق و برق در گوشه های آرام شهر به زیبایی در کنار هم جمع شده اند.

زبان کشور رومانی

زبان رسمی این کشور زبان رومانیایی و واحد پول آن لئو رومانی است. اکثریت مردم رومانی مسیحی هستند که حدود ۸۷ درصد از شاخه ارتدکس تعلق دارند.

جاذبه های گردشگری

تنها منطقه مناسب آن زمان ورود از مرز مجارستان تا رسیدن به دریای سیاه شهر کوچک هرکولانس است. در این شهر می توان برای یک یا دو روز استراحت کوتاه کرد و یا یک کوه نوردی سبک انجام داد. این شهر کوچک دارای هتلهای زیادی است. آب های مدنی و آب گرم این شهر بسیار معروف است. مجسمه هرکول را که شاید داستنهای وی را شنیده باشید می توان در این شهر دید. مردم در این منطقه در همه جا کمپ می زنند، حتی کنار جاده ها. کوه های اطراف این منطقه پوشیده از درخت است.

یک دریاچه در بالای این شهر وجود دارد که اطراف آن بسیار زیبا و مناسب برای دوچرخه سواری و پیاده روی است. در کوه های این منطقه یک نوع مار شاخ دار و بسیار خطرناک وجود دارد که زمان کوهنوردی باید مواظب آن در شکافهای کوه باشید. قلعه معروف درآکولا نیز در نزدیکی همین منطقه می باشد. سواحل این کشور در فصل تابستان بسیار شلوغ و بارها و دیسکوها پر رونق اند. معروف ترین شهر ساحلی این کشور گنستانزا و مانگالیا نام دارد.

محبوبیت دراکولای منفور یکی از دیدنی های رومانی

قلعه بران رومانی یا قلعه دراکولا هماخن قلعه ای است که داستان های ترسناک دراکولا از آن نشأت گرفته است. دراکولا شخصیتی واقعی در تاریخ کشور رومانی بوده که در اصل، کنت دراکولا نام داشته و سابقه وحشتناکی در شکنجه بردگان و مردم بی گناه دارد و تاکنون فیلم ها و داستان های زیادی درباره زندگی وی ساخته و نوشته شده است.

او در زمان زندگی خود، به قدری در آزار زیردستان و کشتن بی گناهان دست داشت که مردم اروپای شرقی در مورد او کم کم شروع به ساختن داستان هایی آمیخته با افسانه های غیرقابل باور کردند و اینچنین دراکولا شهرتی جهانی به عنوان یک موجود منفور و شیطانی پیدا کرد.
شهرت این منطقه، پس از ساخت فیلم مشهور دراکولا کسب شد و پس از اکران این فیلم بود که مردم در سطح جهان از وجود این قلعه ها باخبر شدند و بازدید از محل زندگی شخصیت ترسناک این فیلم، به عنوان یک نام گردشگری بین مردم محبوبیت یافت.

معرفی 7 بازار محبوب کریسمس در باواریای آلمان

معرفی 7 بازار محبوب کریسمس در باواریای آلمان

بازار محبوب کریسمس در باواریا: آلمان هر ساله فصل تعطیلات را با 140 بازار کریسمس در سراسر کشور روشن می سازد. و با چندین بازار از مونیخ تا نورنبرگ، باواریا روح تازه ای می گیرد. چنین جشنواره های مردمی در آلمان به کریستکیندل مارکت معروف است و ا…
راهنمای سفر به بوداپست مجارستان در سه روز

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان در سه روز

سفر به بوداپست می تواند یک انتخاب بی نظیر برای گردش آخر هفته در اروپا باشد. اگر به دنبال گردش آخر هفته در اروپا هستید، بوداپست با معماری بی نظیر، غذای های خوشمزه مجاری، بازار های خیابانی پر نشاط و موزه هایی با کلاس جهانی، می تواند انتخاب شما با…
جام جهانی 2018 روسیه

گروه بندی جام جهانی 2018 روسیه

کمتر از شش ماه دیگر بیست و یکمین دوره رقابت‌های جام جهانی 2018 فوتبال در روسیه آغاز می شود آیین قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی روسیه برگزار شد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. اجرای مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه…
تیم ملی ایتالیا

عدم صعود تیم ملی ایتالیا به جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایتالیا (به ایتالیایی: Nazionale di calcio dell’Italia) نماینده ایتالیا در رقابت‌های فوتبال است و توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) مدیریت می‌شود. ایتالیا با چهار دوره قهرمانی در سال‌های ۱۹۳۴ (میلادی)، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲ و ۲۰۰۶، به …
بهترین مکان برای تماشای ستارگان

بهترین مکان برای تماشای ستارگان

تماشای آسمان پرستاره در شب یکی از لذت‌های بزرگ زندگی است که به لطف شهرنشینی از آن محروم هستیم. حدود ۸۰ درصد از آمریکایی‌ها که در نواحی شمالی آمریکا زندگی می‌کنند به دلیل آلودگی‌های نوری قادر به تماشای ستارگان در شب نیستند. البته تهران خودمان ه…
کلیسا

ده کليسای برتر دنيا

1.کلیسای جامع سنت واسیل (واسیلی مقدس)(روسی: Собор Василия Блаженного) یک کلیسای جامع در میدان سرخ، مسکو روسیه است که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز مسکو قرار داشت و بلندترین بنای مسکو تا سال ۱۶۰۰ به شمار می‌رفت. سازه اصلی «…
صربستان

جاذبه های توریستی صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت صربستان شهر بلگراد است. صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد و پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mounta…

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا، ساده ترین و ارزان ترین روش اقامت قانونی و دائم آمریکا است که هر ساله در اکتبر شروع و در نوامبر به پایان میرسد.   لاتاری آمریکا چیست؟ گرین کارت یک مجوز برای اقامت دائم در کشور مورد نظر است. گرین کارت به…
وقت سفارت رومانی
5 (100%) 1 vote

عضویت در کانال تلگرام