وقت سفارت اسلواکی

ارسال مدارک و پاسپورت برای تعیین وقت سفارت اسلواکی

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت

پس از تایید کانفرم شما توسط سفارت با شما تماس گرفته می شود و پس از پرداخت هزینه کانفرم شما ارسال خواهد شد.

منتظر دریافت وقت سفارت خود باشید

منتظر دریافت وقت سفارت خود باشید

بستگی به زمان و وقت سفارتی که برای کشور خاصی می خواهید زمان وقت ملاقات شما در سفارت تعیین می شود.

بعضی از کشور ها در همان روز زمان وقت سفارت شما تعیین می شود.

و در بعضی دیگر بسته به زمان درخواست شما 1 تا 30 روز زمان می برد.

مدارک تعیین وقت سفارت

ارسال مدارک جهت تعیین وقت سفارت

مدارک زیر جهت تعیین وقت سفارت به شماره 09031991712  تلگرام شود.

ارسال پاسپورت

ارسال عکس 3 در 4 یا  6در6

شماره موبایلی که حتما در دسترس باشد.

دعوتنامه تجاری (مخصوص افرادی که ویزا تجاری می خواهند)

نکات مربوط به وقت سفارت اسلواکی

عدم دریاقت وقت

در صورتی که سفارتی به هر جهت (ازدحام مسافر، دستور کارگزار سفارت، دستور سفیر یا دولت آن کشور و…) در آن ماه به مسافران وقتی داده نشود، ویزا پارت هیج مسئولیتی بابت این مسئله ندارد.

توجه داشته باشید هزینه دریافت وقت پس دریافت کانفرم گرفته خواهد شد.

نقصی مدارک

درصورت وجود نقصی در مدارک ارائه شده به سفارت ویزا پارت مسئولیتی بابت مشاوره و توضیح بابت مدارک برای هر سفارت ندارد.

ریجکت شدن مسافر

درصورت عدم ویزا شدن ویزاپارت هیچ مسئولیتی در این رابطه نخواهد داشت.

تماس با پارت ویزا

جهت تماس با پارت ویزا با شماره  (4 خط ویژه)  02186043219-86044395 یا 09031991712  تماس حاصل نمایید.

هکاری با آژانس ها

ویزا پارت با تمامی آژانس های گردشگری و همکاران در زمینه دریافت وقت سفارت با نرخ کمتر همکاری خواهد کرد.

زمان تعیین وقت

زمان تعیین وقت سفارت شما در یک بازه زمانی 5 تا 20 روز خواهد بود و هیچ قولی برای دریافت وقت در یک روز خاص داده نمی شود.

ارسال مدارک و پاسپورت برای وقت سفارت ایتالیا

لطفامدارک زیر را ارسال نمایید: 

تصویرصفحه اول پاسپورت باکیفیت مناسب 

تصویر برگه رزور هتل در صورت وجود

تصویر 3*4 را به شماره ایرانسل 09303191712 یا آی دی تلگرام italiatime@ ارسال کنید.

ارسال سریع از طریق دکمه زیر میسر می باشد.

شرایط برای صدور ویزا:

شرایط عمومی

در صورت تمایل برای درخواست ویزا، اتباع خارجی باید با سفارت و کنسولگری اسلواکی به منظور دریافت اطلاعات دقیق و به روز در مورد شرایط ویزا تماس حاصل فرمایند. زیرا اطلاعات کلی ارائه شده در زیر ممکن است به طور کامل نیازی به ویزا در کشور سوم نداشته باشد.

به طور کلی، هنگام درخواست یک ویزای شنگن، اتباع خارجی باید موارد زیر را ارائه دهند:

 1. فرم ویزای شنگن کامل شده
 2. عکس تمام رخ رنگی 3 در 3.5
 3. سند مسافرتی معتبر که حداقل باید 3 ماه بیشتر از اعتبار مورد نظر ویزای درخواست شده و باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد. سند حداقل حاوی 2 صفحه خالی باشد.
 4. اسنادی که هدف و شرایط اقامت برنامه ریزی شده را نشان دهد (دعوتنامه، ووچر در مورد سفر سازمان یافته)
 5. اسنادمربوط به محل اقامت به عنوان مثال:
  • ووچر/ رزرو، تأیید محل اقامت هتل و ارائه خدمات.
  • یک دعوتنامه شخصی برای تایید اینکه متقاضی در محل شخص دعوت کننده اقامت داشته باشد.
  •  اسناد دیگر.
 6. اسناد تأیید کننده معیشت کافی، به عنوان مثال:
  • پول نقد در یک ارز آزاد قابل تبدیل.
  • چک سفر.
  • اظهار صورت حساب بانکی تایید کننده این که متقاضی در 12-6 ماه گذشته درآمد منظم (حقوق، حقوق بازنشستگی) داشته است؛
  • اسناد دیگر حفاظت از  سرمایه در یک ارز قابل تبدیل.

  مبلغ عمومی برای پوشش هزینه های زندگی تعیین نشده است، اما بودجه باید برای طول و هدف اقامت و هزینه های زندگی در کشورهای مقصد نهایی یا کشورهای منطقه شنگن کافی باشد. در یک گذرگاه مرزی اسلواکی از شهروندان خارجی ممكن است خواسته شود كه نشان دهند كه دلایل كافی برای پوشش هزینه های زندگی در طول مدت اقامت مشخص شده در ویزا را به میزان 56 یورو برای هر فرد در روز دارند.

 7. اسنادی که توانایی ارزیابی قصد متقاضی را از ترک قلمرو کشورهای عضو داشته باشد قبل از انقضای ویزا درخواست شده، برای مثال وسیله حمل و نقل – بلیط پرواز هوایی / اتوبوس / قطار (بدون باز کردن) است. در هنگام سفر با وسیله نقلیه موتوری، متقاضی باید گواهینامه رانندگی معتبر و گواهینامه جاده، گواهینامه بیمه مسئولیت شخص ثالث  موتور (به اصطلاح کارت سبز) ارائه دهد و  مالکیت دارایی های کافی برای سوخت را نشان دهد.
 8. بیمه درمانی مسافرتی. بیمه باید تمام هزینه هایی را که ممکن است در ارتباط با بازپرداخت متقاضی به کشور خود به علت مشکلات بهداشتی، درمان فوری پزشکی، درمان اورژانس بیمارستانی و یا مرگ ناشی شود، پوشش دهد. بیمه سفر باید برای تمام کشورهای عضو شنگن و طول مدت اقامت متقاضی اعتبار داشته  باشد. حداقل مبلغ بیمه 30000 یورو  نیاز  است. اعضای خانواده کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا EEA از تعهد ارائه بیمه درمانی مسافرتی معاف هستند. چنین معافیتی به اعضای خانواده شهروندان اسلواکی اعمال نمی شود
 9. اسناد دیگر. برای اهداف روند درخواست ویزا، سفارتخانه یا کنسولگری ممکن است از اتباع خارجی بخواهد مدارک دیگر را برای تأیید اهداف اعلام شده از دیدار و قصد متقاضی برای بازگشت به کشور خود یا کشور اقامت خود بفرستد.

مدارک ارائه شده برای اقامت:

اسنادی که نشان می دهد هدف اقامت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 1. سفرهای سازمان یافته / فردی،
 2. سفرهای تجاری،
 3. کنفرانس های بین المللی، سمینارها، سمپوزیوم ها، رویدادهای فرهنگی و ورزشی،

اهداف دیگر: اسناد دیگر نشان دهنده هدف سفر و اقامت در جمهوری اسلواکی (به عنوان مثال، درمان پزشکی، بازدید تحصیلی کمتر از 90 روز).

نوع ویزاهزینه پرداخت
درخواست ویزای اتحادیه شنگن60 یورو
درخواست ویزای اتحادیه شنگن برای کودکان 6 تا 12 ساله35 یورو
ویزای ملی (اقامت طولانی مدت) صادر شده در رابطه با اجرای تعهدات اسلواکی تحت معاهدات بین المللی یا به نفع جمهوری اسلواکی یا همراه با اجازه اقامت در جمهوری اسلواکی33یورو
ویزای ملی (اقامت طولانی مدت) صادر شده در ارتباط با جمع آوری اجازه اقامت در جمهوری اسلواکی.9.50 یورو
هزینه اداره ویزا برای اتباع کشورهای ثالث که موافقتنامه تسهیلات ویزا را با جامعه امضا کرده اند:

 • آلبانیا
 • بوسنی و هرزوگونین
 • مونته نگرو (دارنده گذرنامه های غیر بیومتریک)
 • مقدونیه (دارنده گذرنامه های غیر بیومتریک)
 • مولداوی
 • فدراسیون روسیه
 • صربستان (دارنده گذرنامه غیر بیومتریک)
 • اوکراین
 • گرجستان
35 یورو

هزینه هایی که پرداخت می شوند در یک ارز آزاد قابل تبدیل یا در یک پول ملی کشور سوم ، که در آن درخواست ثبت شده است، با استفاده از نرخ ارز رسمی قابل اجرا، تبدیل می شود. هیچ هزینه اداری برای درخواست ویزا که توسط یک کشور ثالث که عضو خانواده یک ملیت اتحادیه اروپا یا EEA است و حق خود را از جنبش آزاد به اجرا می گذارد، پرداخت نمی شود.

کشور اسلواکی

وقت سفارت اسلواکی

جمهوری اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی است که تا دهه ۹۰ در کنار کشور چک، کشور چکسلواکی را تشکیل می‌داد.اسلواکی با جمهوری چک، اوکراین، لهستان، مجارستان و اتریش همسایه است. اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. کوه‌های آن در شرق و شمال و قسمتی از غرب کشور واقع شده‌اند. آب و هوای آن معتدل و مرطوب است.
پایتخت
براتیسلاوا پایتخت کشور اسلوواکی و بزرگترین شهر آن با جمعیت ۴۶۰ هزار نفر است. براتیسلاوا در جنوب غربی اسلواکی در دو کرانه رود دانوب و نیز کرانه شرقی رودخانه موراوا گسترده است. براتیسلاوا با واقع شدن در مرز مجارستان و اتریش، تنها پایتخت در جهان است که با دو کشور مستقل مرز مشترک دارد.تاریخ این شهر قویاً تحت نفوذ مللی چون اسلوواک‌ها، آلمانی‌ها، مجارها، چک‌ها، اتریشی‌ها و یهودی‌ها بوده‌است.در براتیسلاوا جشنواره های زیادی برگزار می‌شود و زندگی شبانه و گردشگاه‌های آن معروفند.

مذهب کشور اسلواکی

چهار دهه بیخدایی رسمی با فروپاشی کمونیست در سال 1989 به پایان رسید و تداوم وابستگی مذهبی به سرعت درهر دو حوزه فرقه ای و سیاسی ظاهر شد. اکثریت اسلواکی ها کاتولیک رومی هستند، اما کلیساهای پروتستان، به ویژه کلیسای انجیلی و کلیسای مسیحی نیز در این کشور فعالیت دارند. کاتولیکهای یونانی و مسیحیان ارتدوکس شرقی در مناطق روستایی یافت می شوند. بیش از یک دهم جمعیت اعتقاد دینی ندارند.

تحصیل

سیستم آموزشی جمهوری اسلواکی در دوران تحصیل مربوط به مدرسه، 13 سال تحصیلی می باشد، که 9 سال اول آن در دبستان و 4 سال آخر آن در دبیرستان می باشد. برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و عالی، امکان حضور در موسسات دولتی، حکومتی و خصوصی وجود دارد.

آن عده از افرادی که اقامت جمهوری اسلواکی و یا یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا را دارا باشند، هزینه ی تحصیلات عالی برای آن ها به صورت مجانی، ولی برای سایر افراد این هزینه ها بین 2500 تا 6500 دلار آمریکا متغیر است.

“دانشگاه کمنسکی” در پایتخت اسلواکی رتبه ی اول را در بین دانشگا های این کشور دارا است. بعد از آن در جایگاه دوم “دانشگاه صنعتی اسلواک” در همان شهر و “دانشگاه صنعتی کوشیتسه” در شهر “کوشیتسه”، که دومین شهر پرجمعیت جمهوری اسلواکی است، جایگاه سوم را دارد.

هزینه های زندگی

در مجموع، هزینه های زندگی در کشور اسلواکی در مقایسه با ایران به میزان 23.06% بیشتر می باشد. به عنوان مثال، با مقایسه ی دو پایتخت ،هزینه های مصرف کننده در “براتیسلاوا” 21.5% و هزینه های مربوط به دریافت انرژی 68.65% بیش تر از تهران هستند. این در حالی است که هزینه های مربوط به اجاره در پایتخت اسلواکی به میزان 6.07% کم تر از تهران می باشد.

معرفی 7 بازار محبوب کریسمس در باواریای آلمان

معرفی 7 بازار محبوب کریسمس در باواریای آلمان

بازار محبوب کریسمس در باواریا: آلمان هر ساله فصل تعطیلات را با 140 بازار کریسمس در سراسر کشور روشن می سازد. و با چندین بازار از مونیخ تا نورنبرگ، باواریا روح تازه ای می گیرد. چنین جشنواره های مردمی در آلمان به کریستکیندل مارکت معروف است و ا…
راهنمای سفر به بوداپست مجارستان در سه روز

راهنمای سفر به بوداپست مجارستان در سه روز

سفر به بوداپست می تواند یک انتخاب بی نظیر برای گردش آخر هفته در اروپا باشد. اگر به دنبال گردش آخر هفته در اروپا هستید، بوداپست با معماری بی نظیر، غذای های خوشمزه مجاری، بازار های خیابانی پر نشاط و موزه هایی با کلاس جهانی، می تواند انتخاب شما با…
جام جهانی 2018 روسیه

گروه بندی جام جهانی 2018 روسیه

کمتر از شش ماه دیگر بیست و یکمین دوره رقابت‌های جام جهانی 2018 فوتبال در روسیه آغاز می شود آیین قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی روسیه برگزار شد و ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. اجرای مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی 2018 روسیه…
تیم ملی ایتالیا

عدم صعود تیم ملی ایتالیا به جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایتالیا (به ایتالیایی: Nazionale di calcio dell’Italia) نماینده ایتالیا در رقابت‌های فوتبال است و توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) مدیریت می‌شود. ایتالیا با چهار دوره قهرمانی در سال‌های ۱۹۳۴ (میلادی)، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲ و ۲۰۰۶، به …
بهترین مکان برای تماشای ستارگان

بهترین مکان برای تماشای ستارگان

تماشای آسمان پرستاره در شب یکی از لذت‌های بزرگ زندگی است که به لطف شهرنشینی از آن محروم هستیم. حدود ۸۰ درصد از آمریکایی‌ها که در نواحی شمالی آمریکا زندگی می‌کنند به دلیل آلودگی‌های نوری قادر به تماشای ستارگان در شب نیستند. البته تهران خودمان ه…
کلیسا

ده کليسای برتر دنيا

1.کلیسای جامع سنت واسیل (واسیلی مقدس)(روسی: Собор Василия Блаженного) یک کلیسای جامع در میدان سرخ، مسکو روسیه است که به دستور ایوان مخوف ساخته شد. این کلیسا در مرکز مسکو قرار داشت و بلندترین بنای مسکو تا سال ۱۶۰۰ به شمار می‌رفت. سازه اصلی «…
صربستان

جاذبه های توریستی صربستان

صربستان در جنوب شرقی اروپا قرار دارد. پایتخت صربستان شهر بلگراد است. صربستان حدودا ۱۵ قله با ارتفاع بیش از ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا دارد و پنج پارک ملی به نام‌های دیِرآپ (Djerdap)، تارا (Tara)، کوپائونیک (Kopaonik)، سارمانتین (Sar ‎Mounta…

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا، ساده ترین و ارزان ترین روش اقامت قانونی و دائم آمریکا است که هر ساله در اکتبر شروع و در نوامبر به پایان میرسد.   لاتاری آمریکا چیست؟ گرین کارت یک مجوز برای اقامت دائم در کشور مورد نظر است. گرین کارت به…
وقت سفارت اسلواکی
5 (100%) 2 votes

عضویت در کانال تلگرام