گرانترین کشورهای توریستی جهان

گرانترین کشورهای توریستی جهان
گرانترین کشورهای توریستی جهانReviewed by admin on Aug 22Rating: 5.0معرفی گرانترین کشورهای توریستی و گردشگری در جهان جاذبه‌های گردشگری زیادی در سراسر جهان وجود دارد که هر کدام در دل یکی از کشورهای دنیا قرار دارد. اما سفر به هر کدام از این کشورها مستلزم پرداخت هزینه است. برخی از کشورها به لحاظ هزینه‌های خورد و خوراک و اقامت گران هستند و برخی دیگر هزینه زیادی برای گردشگران در پی ندارند. در این مقاله به کشورهایی می‌پردازیم که به نوعی کشورهای گرانی در زمینه گردشگری به شمار می‌روند.

گرانترین کشورهای توریستی جهان

گرانترین کشورهای توریستی جهان بر اساس آخرین رتبه بندی بانک جهانی، کشورهای سوییس و نروژ گرانترین کشورهای دنیا به حساب می آیند.

جاذبه‌های گردشگری زیادی در سراسر جهان وجود دارد که هر کدام در دل یکی از کشورهای دنیا قرار دارد. اما سفر به هر کدام از این کشورها مستلزم پرداخت هزینه است. برخی از کشورها به لحاظ هزینه‌های خورد و خوراک و اقامت گران هستند و برخی دیگر هزینه زیادی برای گردشگران در پی ندارند. در این مقاله به کشورهایی می‌پردازیم که به نوعی کشورهای گرانی در زمینه گردشگری به شمار می‌روند.

مجمع جهانی اقتصاد گردشگری و توریست در سال ۲۰۱۵ گزارشی از ۱۴۱ کشور دنیا ارائه کرده و کشورهای دنیا را بر اساس هزینه هتل و محل اقامت، مخارج زندگی، قیمت بلیط هواپیما و هزینه سوخت طبقه بندی کرده است. در ادامه لیست ۸ کشور گران توریستی را مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید که نرخ‌های ارائه شده، همگی به صورت میانگین هستند. به این معنی که این رقم، بر اساس مدت اقامت و مخارج گردشگران خارجی متفاوت در این کشور، بدست آمده است.

لیست گرانترین کشورهای دنیا

۱. اتریش

اولین کشور گران و پر هزینه دنیا برای مسافرت های توریستی کشور اتریش است. که با توجه به هزینه های حمل و نقل و سوخت رتبه اول گرانترین کشورهای دنیا را به خود اختصاص داده است.

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۸۱۰ دلار آمریکا

اتریش رتبه 125 در ارزانترین هزینه حمل و نقل هوایی و رتبه 45 در ارزانترین هزینه اقامت در هتل را دارد.

میانگین هزینه یک شب اقامت در هتلهای اتریش 125 دلار و 90 سنت است.

برابری قدرت خرید در اتریش 10 درصد پایین تر از هزینه در آمریکا است و قیمت هر گالن سوخت در این کشور 6 دلار ئ 84 سنت است که این قیمت اتریش رادر رتبه 111 گرانترین کشورهای توریستی جهان قرار داده است.

حتما مطالعه کنید  معروف ترین ومحبوب ترین پل های جهان

۲. ایتالیا

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۹۲۰ دلار آمریکا

هزینه های بالای حمل و نقل هوایی در ایتالیا این کشور را در رتبه 83 ارزانترین خطوط هوایی جهان قرار می دهد.

همچنین میانگین هزینه  یک شب اقامت در هتل های ایتالیا 170 دلار و 50 سنت است.

برابری قدر ت خرید در ایتالیا با آمریکا یکسان است. قیمت هر گالن سوخت نیز 8 دلار و 61 سنت است که ایتالیا را در مقام 137 جهان از نظر قیمت سوخت قرار می دهد.

دومین کشور گران توریستی

حتما مطالعه کنید  وقت سفارت ایتالیا

۳. سوئد

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۹۸۷ دلار آمریکا

سوئد از نظر هزینه های حمل و نقل هوایی در رتبه 26 جهان قرار دارد اما از نظر هزینه های اقامت در با 159 دلار و 80 سنت در رتبه 70 گرانترین کشورهای توریستی جهان قرار دارد. برابری قدرت خرید در این کشور 30 درصد بالاتر از آمریکا است. قیمت هر گالن سوخت در سوئد 7 دلار و 93 سنت است که این کشور را در رتبه 133 ارزانترین سوخت قرار می دهد.

گرانترین کشورهای توریستی جهان

حتما مطالعه کنید  وقت سفارت سوئد

۴. دانمارک

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۸۱۱ دلار آمریکا

دانمارک از نظر ارزانی هزینه حمل و نقل هوایی در رتبه 57 قرار دارد. میانگین هزینه هتل در این کشور نیز شبی 150 دلار و 20 سنت است. برابری قدرت خرید در دانمارک 40 درصد بالاتر از آمریکا است. قیمت هر گالن سوخت در دانمارک 7 دلار و 63 سنت است.و چهارمین رتبه گرانترین کشورهای توریستی جهان را به خود اختصاص داده است.

چهارمین کشور گران توریستی

۵. سوئیس

سوئیس یکی از گرانترین کشورهای توریستی جهان برای مسافرت و بازدید است. پرواز به سوئیس ارزان نیست.

این در حالی است که خطوط هوایی این کشور در رتبه 101 جهان قرار دارند. میانگین هزینه های هتل در شب 241 دلار و 60 سنت است که مبلغ مناسبی برای نودو هفتمین اقتصاد جهان است.

برابری قدرت خرید در سوئیس 1/5 است و آن به معنای این است که اجناس و خدمات در سوئیس تا 50 درصد گرانتر از آمریکا است. هزینه سوخت نیز با 7دلار و 10 سنت ، سوئیس را ر جایگاه 117 ارزانترین قیمت سوخت قرار می دهد.

۶. نروژ

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۱٬۱۹۹ دلار آمریکا

نروژ ‍بالاترین هزینه حمل ونقل هوایی در میان کشورهای حوزه اسکاندیناوی را دارد. میانگین قیمت یک شب اقامت در هتل 151 دلار و 70 سنت است و این هزینه نروژ را در رتبه 67 جهان قرار میدهد.

برابری قدرت خرید در نروژ 50 درصد بالاتر از آمریکا است و بالاترین هزینه سوخت را با 9 دلار و 56 سنت دارد.

ششمین کشور توریستی گران

۷. استرالیا

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۴٬۸۹۷ دلار آمریکا

استرالیا دارای رتبه ی 127 خطوط هوایی دنیا از نظر قیمت است و به همین دلیل هزینه های حمل ونقل هوایی در این کشور بسیار بالا است .میزان هزینه های هتل در استرالیا به شکل میانگین شبی 162 دلار و 30 سنت است.

برابری قدرت خرید در این کشور 139 است و 50 درصد از هزینه خرید در آمریکا بالاتر است.

قیمت سوخت در استرالیا در هر گالن 5 دلار و 25 سنت است که در رتبه 68 ارزانترین سوخت در جهان قرار دارد.

جاذبه استرلیا

۸. فرانسه

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۶۶۹ دلار آمریکا

هزینه ای بالای حمل و نقل هوایی در فرانسه موجب شده این کشور در رتبه114 ارزانترین خدمات حملو نقل هوایی قرار بگیرد. میانگین کرایه هتل در یک شب 219 دلار و80 سنت است.

برابری قدرت خرید در فرانسه1/1 است که  10 درصد گرانتر ازهزینه خرید در آمریکا است. قیمت سوخت در فرانسه 7 دلار و 21 سنت در هر گالن است که این قیمت فرانسه را در رتبه 118 جهان قرار میدهد.

پاریس

حتما مطالعه کنید  بهترین فصل حراج در فرانسه

جزایر فرانسه

جزیره بورا بورا، فرانسه

یکی از جزایر اقیانوس آرام و به زعم بسیاری، زیباترین نقطه روی زمین است و مسافرانش به طور متوسط هر شب بیش از 800 دلار در آن خرج می کنند.

جزیره بورا بورا، فرانسه

جزیره مورئا، فرانسه

مروارید جزایر اقیانوس آرام به شمار می آید، اما سعی کنید قصد سفر به آنجا نکنید، چراکه پول هایی که از جیبتان می رود، ممکن است دل شکسته تان کند!

جزیره مورئا، فرانسه

منطقه مونته کارلو، موناکو

این منطقه هم که در کشور خودمختار موناکو در اروپای غربی و در نزدیکی فرانسه قرار دارد، ازجمله مناطقی از کره زمین است که باید برای سفر به آن حسابی پس انداز کنید.

منطقه مونته کارلو، موناکو

حتما مطالعه کنید  معروف ترین ومحبوب ترین پل های جهان

۹. انگلستان

میانگین مخارج هر گردشگر خارجی: ۱٬۳۱۶ دلار آمریکا

از سفر هوایی به انگلستان تا حد ممکن باید اجتناب کرد. خطوط هوایی این کشور بالاترین هزینه حمل و نقل رادریافت می کند به همین دلیل یکی از گرانترین کشورهای توریستی جهان است .

میانگین قیمت هر شب اقامت در هتل 139 دلار و 10 سنت است و همین انگلستان را در رتبه 56 ارزانترین هتلهای جهان قرار می دهد. برابری قدرت خرید در انگلستان 10 درصد از آمریکا گرانتر است و این کشور را در جایگاه 123 جهان قرار میدهد. قیمت سوخت در انگلستان8 دلار و 20 سنت در هر گالن است که این قیمت انگلستان را در رتبه 136 جهان قرار میده

قلعه تاریخی انگلستان

 

 

گرانترین کشورهای توریستی جهان
امتیاز دهید
1 پاسخ
 1. فیروزه سادات
  فیروزه سادات گفته:

  بسیار عالی
  چه جاهای زیبایی . من فکر نمیکردم اروپا این قدر زیبا باشد
  بسیار سپاسگذارم از شما بسیار سپاسگذارم
  از اطلاع رسانی تصویری و از نظر قیمت و رتبه بندی.

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *