اعمال کنترل مرزهای داخلی حوزه شنگن در ایتالیا

اعمال کنترل بر مرزهای داخلی حوزه شنگن در ایتالیا

کنترل مرزهای داخلی شینگن در ایتالیا

اعمال کنترل بر مرزهای داخلی حوزه شنگن در ایتالیا

به اطلاع می رساند که وزارت کشور، به مناسبت اجلاس جی هفت تائورمینا ( 27-26 ماه مه 2017) – 5 و 6 خردادماه 1396، تصمیم به اعمال کنترل موقت مرزهای داخلی در حوزه شنگن نموده است. این مرزها شامل مرزهای ورود از راه زمینی، هوایی و دریایی ایتالیا است. تعلیق وضعیت عادی آزادی رفت و آمد در داخل حوزه شنگن با به کارگیری ماده 25 قوانین مرزی شنگن صورت می پذیرد ( مقررات اتحادیه اروپا 399/2016 تاریخ 9 مارس 2016)
اعمال کنترل بر مرزها از ساعت 00:00 تاریخ 10 ماه مه (20 اردیبهشت 1396) الی ساعت 24:00 تاریخ 30 ماه مه 2017 (09 خردادماه1396) صورت خواهد پذیرفت.

حتما مطالعه کنید  وقت سفارت ایتالیا
گروه جی هشت

اجلاس گروه جی هشت

آشنایی با گروه هشت (گروه جی G8)

گروه هشت یا گروه G8 (جی 8) که در حال حاضر با خارج شدن روسیه از این گروه با عنوان گروه هفت یا گروه جی 7 (G7) شناخته می شود ، گروهی است که از 7 کشور صنعتی بزرگ در دنیا متشکل شده است.این گروه در حال حاضر چیزی حدود 50 درصد از اقتصاد در دنیا را در دست دارند.این هفت کشور عضو گروه هفت عبارتند از : کانادا ، انگلیس ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا ، ژاپن ، آلمان و فرانسه . این گروه هر ساله با هم در ملاقاتی خصوصی گرد هم می آیند. البته باید گفت که گروه هفت یک نهاد بین المللی نبوده و از طرفی دیگر گروه هفت فاقد سازمان مدیریتی است و قطعنامه‌ های اجلاس گروه هفت از پشتیبانی سازمان های بین الملی برخوردار نمی باشد.تا سال ۱۹۷۶ میلادی این گروه شش عضو داشت که سر انجام در سال ۱۹۷۶ با پیوستن کانادا به این گروه ، گروه مذکور شد به گروه هفت یا جی 7 امروزی.کشور روسیه نیز در سال 1989 خواستار پیوستن به این گروه شد و در سال 1998 سرانجام به این گروه پیوست ( که گروه G8 یا گروه هشت عضوی شد ) اما در سال 2006 و در راستا بحران اوکراین روسیه از این گروه خارج گردید و پس از آن گروه جی 8 به گروه جی 7 تغییر نام داد.این اتفاق در طی اشغال اوکراین توسط روسیه اتفاق افتاد و عضویت روسیه از این گروه رسما لغو گردید.

حتما مطالعه کنید  اعمال کنترل مرزهای داخلی حوزه شنگن در ایتالیا
اعمال کنترل مرزهای داخلی حوزه شنگن در ایتالیا
امتیاز دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *